Route
Deze zelf uitgezette route is een stevige rondwandeling van ongeveer 34 kilometer die start en eindigt in het toeristische hart van Giethoorn. De tocht voert je voor een groot deel door het Nationaal Park Weerribben-Wieden, een uniek en waterrijk natuurgebied dat bekend staat om zijn uitgestrekte rietvelden, kanalen en meren.
Hoewel sommige stukken, zoals tussen Blokzijl en Jonen, door wandelaars als wat eentonig ervaren kunnen worden, biedt de route als geheel een zeer gevarieerde ontdekkingsreis door een van de mooiste waterlandschappen van Nederland
Verslag
Zaterdagochtend om 07:45 uur begon ik aan een zelf uitgezette route rond Giethoorn. Nog even de benen strekken voordat het schooljaar weer losbarst! De weersvoorspellingen waren niet best, maar een beetje regen houdt een wandelaar van HuizeDijkstra niet tegen. Hoewel het gerommel van onweer op de open vlakte even spannend was, viel het gelukkig alleszins mee.
Ondanks dat ik de laatste tijd vaker kortere rondjes om het huis loop, gingen deze 34 kilometers me prima af. En dat terwijl ik niet eens mijn favoriete schoenen aan had! In Blokzijl was het gezellig druk met een markt, al was de etappe richting het pontje bij Jonen eerlijk gezegd een tikkeltje saai.
Eenmaal in Giethoorn keek ik mijn ogen uit: het water was bezaaid met varende toeristen. Het contrast tussen de weidse stilte en de toeristische drukte maakte deze tocht weer tot een echte ontdekkingsreis. Met een voldaan gevoel en de nodige ‘brandstof’ achteraf kijk ik terug op een geslaagde dag.
Hoogtepunten
Op basis van de routekaart van mijn wandeling van 34 kilometer rondom Giethoorn en onze eerdere gesprekken, heb ik de belangrijkste hoogtepunten en locaties voor je op een rijtje gezet:
- Giethoorn (Start & Finish): Je begon en eindigde je tocht in het toeristische hart van Giethoorn, waar je langs locaties zoals Museum ’t Olde Maat Uus liep en de vele varende toeristen op de grachten zag.
- Nationaal Park Weerribben-Wieden: Een groot deel van je route voerde dwars door dit unieke waterrijke natuurgebied, wat de tocht een heel eigen karakter gaf.
- Dwarsgracht: Je passeerde dit pittoreske dorpje dat midden in het waterrijke landschap van de Wieden ligt.
- Jonen & het Pontje: Je bent door het gehucht Jonen gelopen, waar je de oversteek hebt gemaakt met het bekende fietspontje.
- Giethoornsche Meer: De route volgde een flink stuk van de oever van dit uitgestrekte meer, met weidse uitzichten over het water.
- Nederland: In het noordelijkste puntje van je route deed je het kleine gehucht met de bijzondere naam ‘Nederland’ aan.
- Blokzijl: Je wandelde door de historische kern van dit voormalige Zuiderzeestadje, waar je tijdens je tocht de gezellige drukte van de markt kon ervaren.
- Muggenbeet: Ook dit karakteristieke kleine plaatsje maakte deel uit van je zelf uitgezette route.
Hoewel je het stuk tussen Blokzijl en Jonen wat saai vond, laat de kaart zien dat je een zeer volledige ronde hebt gelopen langs bijna alle iconische plekken van dit waterrijke gebied.
Datum: Zaterdag 15 augustus 2026
Startpunt: Giethoorn
Afstand: 34 km
Weer: Mooi wandelweer, wel in de ochtend nat.
Moeilijkheidsgraad: heerlijk gewandeld, veel harde ondergrond
Mijn eindoordeel: Is een 7,5!